Informacje o szkole

Liceum Ogólnokształcące w Rudniku nad Sanem

atuty

GIMNAZJALISTO  ZAPRASZAMY!

Nie szukaj daleko. To, co najwartościowsze często jest bardzo blisko,

na wyciągnięcie ręki. Przyjdź do nas!

Szkoła twórczych poszukiwań

Wybrane wydarzenia z bieżącego roku szkolnego:

• Dzięki współpracy z Teatrem w Rzeszowie uczniowie wystawili sztukę „Antygona”. Premiera okazała się – według opinii niektórych gości – największym wydarzeniem kulturalnym nie tylko na szczeblu szkolnym, ale także całej społeczności Rudnika i okolic. W listopadzie mieli przyjemność jeszcze raz zaprezentować spektakl, tym razem przed młodzieżą okolicznych gimnazjów i szkół średnich.
  • Uczniowie spotkali się z aktorem Michałem Pielą z serialu „Ojciec Mateusz”.
  • Gościliśmy w naszej szkole prof. Mariana Cholewę – fizyka z Politechniki Rzeszowskiej.
  • Nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach tej współpracy dziekan wydziału, prof. S. Czopek i dr K. Trybała – Zawiślak wygłosili wykłady dotyczące regionu nadsańskiego przed trzema tysiącami lat.
  • Uczestniczyliśmy w spotkaniu z aktorami Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie po spektaklu „Pan Tadeusz” – inaugurującym rok z teatrem naszego liceum.
  • Grupa teatralna przygotowała spektakl bożonarodzeniowy „Oskar i pani Różą”, który wystawiła dla mieszkańców  Rudnika, gimnazjalistów jak również podczas Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”.
  • Warsztaty filmowe zapoczątkował Marcin Koszałka, znany operator filmowy, reżyser i scenarzysta. 12 marca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „I ty możesz zostać filmowcem”.

Osiągniecia naszych uczniów:

• I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
  • IV miejsce  w Konkursie języka angielskiego i wiedzy o krajach  anglojęzycznych w Leżajsku
  • I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w koszykówce chłopców
  • I miejsce w II Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych

Nasi stypendyści:

• Michał Trojanowski – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Kinga Sowa - Stypendium Sportowe Marszałka Województwa Podkarpackiego

Powiedzieli o nas po premierze Antygony:

„Duch Teatru i Piękno mieszka w rudnickiej młodzieży”
Waldemar Matuszewski – dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

„Gratulujemy Wam talentu i ogromnej odwagi. Jednocześnie życzymy Wam samych sukcesów i pielęgnowania Waszych uzdolnień!”
Gabriel Waliłko , Sławomir Czwal, Danuta Kacprzyk, Roman Kacprzyk, Małgorzata Sztaba, Marta Szczepańska, Piotr Piędel, Janusz Kostyra

„Życzę wszystkim tu uczącym się, żeby wierzyli, że każde marzenia się spełniają – nie wolno myli nieprawdopodobnego z niemożliwym. Mnie to się udało, dzięki temu liceum, dzięki Rudnikowi. Cieszę się na klasę teatralną – mierzycie wysoko! Młodzież zdolna – życzę im wszystkiego najlepszego! Czekam na dalsze przedstawienia.”
Lidka Bogaczówna

„Atmosfera panująca w LO w Rudniku sprawiła, że czujemy się tu jak w domu. Dziękujemy za wspólną „Antygonę”.
Małgorzata Machowska, Grzegorz Pawłowski

„Bardzo dziękuję za zaproszenie i miłe przyjęcie! Atmosfera cudowna! Chętnie powrócę w to miejsce”.
Michał Piela

„Z życzeniami powodzenia dla klasy teatralnej w Rudniku nad Sanem!”
Andrzej Grabowski

„Trzymam kciuki za MOJE liceum. Jestem z Was dumny!”
Michał Rosół

„Kochani! Jesteście diamentami Ziemi Rudnickiej. Dziękujemy za chwile wzruszeń i radość przebywania z Waszą młodością. Życzymy samych sukcesów”
Zofia i Jan Grandysowie