Informacje o szkole

CZARNIECKI – SZKOŁA Z PASJĄ


logo


„Przez przeszłość i teraźniejszość dążymy ku przyszłości. Uczymy w atmosferze przyjaźni, życzliwości, ambitnie realizujemy zamierzone cele, wyposażamy uczniów w wiedzę i umiejętności, budzimy potrzebę pracy dla przyszłych pokoleń z myślą o bogatej tradycji szkoły. Jesteśmy po to, aby dobrze uczyć, mądrze wychowywać i wszechstronnie rozwijać młodzież.”

 

 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku swoją historią sięga roku 1912. Pierwszy egzamin dojrzałości odbył się w nim w roku 1920. W 1935 roku szkole nadano imię Stefana Czarnieckiego. Od wielu pokoleń LO w Nisku cieszy się opinią prestiżowej szkoły średniej. Nauka w nim była, jest i pozostanie wspaniałym doświadczeniem oraz wspomnieniem dla wszystkich absolwentów.

Aktualnie w szkole uczy się 365 uczniów, a wykłada 34 nauczycieli. Szkoła ma bardzo dobrą bazę lokalową. Lekcje odbywają się w dużych, wygodnych i dobrze wyposażonych pracowniach. Pełnowymiarowa sala gimnastyczna i wielofunkcyjne boisko  dają możliwość rozwijania zainteresowań sportowych. Nauka odbywa się w godzinach od 7.35 do 15.25. Uczniowie mają możliwość uczenia się dwóch języków obcych z czterech proponowanych: języka angielskiego, języka niemieckiego, języka rosyjskiego, języka hiszpańskiego.

Od 2016 r. uczniowie szkoły objęci są programem stypendialnym Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków.

 Nasze atuty to:

Proponujemy szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych:

  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.